Parfümler Videolar

Chanel Bleu de Chanel

Yazan DecantALL

2011 yılında FIFI ödülünü kazanan sıradışı bir parfüm olan Bleu de Chanel, pazarlama olayında oldukça başarılı bir firma olan Chanel‘in eseri. 2010 yılında çıkan ürün reklamlarıyla dikkat çekse de oldukça sıradan ve basit gelse de zamanla kendini sevdirmeyi başarıyor.

Odunsu aromatik sınıfından olan bu koku kalıcılık konusunda oldukça başarılı olsa da fark edilirlik olarak orta seviyede bulunmaktadır, sıcak havalarda sizi rahatsız etmeyecektir.

20’li yaş grubundaki kullanıcılara tavsiye edebileceğimiz kokuyu her mevsimde kullanabilsek de bahar aylarına daha uygun diyebiliriz. Parfüm markalarının en başında gelen Chanel markasının bu sıra dışı parfümün yorumlarına baktığımızda fazlasıyla abartıldığı görülse de yine de kendisini zaman geçtikçe kabul ettirmektedir ve daha çok sevdirmeyi başarmaktadır.

Bleu

Kokunun üst notalarını limon, nane, küçük hindistan cevizi, üzüm, tatlı portakal ve pembe biber; orta notalarını yasemin, sedir, vetiver ve zencefil; alt notalarını ise paçuli, sandal ağacı, labdanum ve tütsü oluşturmaktadır.

Piyasada 50, 100 ve 150 ml olarak satışa sunulan ürünü diğer yan kozmetik ürünleri ile birlikte kullanarak daha fazla performans alabilirsiniz.

Parfüm Adı: Chanel Bleu de Chanel
Parfüm Evi: Chanel
Çıkış Yılı: 2010
Parfümör: Jacques Polge

Parfümün reklam filmini aşağıdaki video’dan izleyebilirsiniz.

Üst Notalar : Limon, Portakal, Küçük Hindistan Cevizi, Pembe Biber, Üzüm, Nane
Orta Notalar : Yasemin, Zencefil, Sedir, Vetiver
Alt Notalar : Laden Reçinesi, Paçuli, Sandal Ağacı, Tütsü

Yazar Hakkında

DecantALL

Yorum Bırakın